Nowy rok szkolny nadchodzi

Sala

Wielkimi krokami nadchodzi koniec wakacji i już wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny 2023/24.

Także w MCKK jesteśmy już gotowi, by rozpocząć zajęcia w Zespole Szkół MCKK oraz na kursach i szkoleniach. Przygotowaliśmy dla Państwa całkiem nową salę 104 i odnowiliśmy inne sale szkoleniowe, pracownie elektryczną oraz korytarze. Kończymy prace nad wdrożeniem do programów nauczania symulatorów SWW i SWK. Pracujemy nad powołaniem do życia Branżowego Centrum Umiejętności, którego siedziba rośnie na Poligonie Szkoleniowym MCKK.

Podczas wakacji udostępniliśmy nowe funkcjonalności naszej strony internetowej. Mamy nadzieję, że teraz łatwiej znajdziecie Państwo interesujące informacje, także o planowanych terminach szkoleń. Zachęcamy też do zgłaszania się na szkolenia za pośrednictwem kwestionariuszy umieszczonych przy podstronach z opisami naszych kursów.

Jak widać, to były pracowite wakacje. Cieszymy się już jednak na spotkanie z naszymi słuchaczami, uczniami, nauczycielami i instruktorami.

Już w tym tygodniu ruszyły pierwsze szkolenia z zakresu BHP i pierwszej pomocy.

W weekendy 2 września i 16 września ruszają zajęcia kwalifikacyjnych kursów zawodowych górników i elektryków – na poziomie szkoły branżowej oraz kontynuacja nauki w zawodach technika elektryka i technika górnika.

W poniedziałek 4 września będziemy świętować po raz 11 inaugurację roku szkolnego w Zespole Szkół MCKK. W szkole uczy się ponad 230 uczniów w 5 zawodach.  W tym roku uruchomiliśmy 4 klasy pierwsze w technikum i szkole branżowej. Także od najbliższego poniedziałku szkolenia dla dorosłych w MCKK ruszają pełną parą. Sprawdźcie nasz harmonogram szkoleń – niech każdy znajdzie tam coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy na kursy górnicze, operatorskie, spawalnicze, a także księgowości, excela czy kadrowe. Proponujemy naukę języków obcych oraz przygotowanie do eksternistycznych egzaminów zawodowych.

Pracownia elektryczna
BCU