Nazwa skrócona szkolenia:

Akumulatory hydrauliczne

Nazwa pełna szkolenia:
Obsługa i eksploatacja akumulatorów w układach hydraulicznych maszyn i urządzeń.
Miejscowość:
Lubin
Kierownik szkolenia:
Imię i nazwisko:
Waldemar Poczynek
telefon:
603 185 683
e-mail:
w.poczynek@mckk.com.pl
zapisz się

Zapisz się na kurs:


  Imię i nazwisko*

  Adres e-mail

  Tel. kontaktowy*

  Dodatkowe uwagi:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr Spółka z o.o. zgodnie z polityką prywatności, w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i kontaktowania się mailowo lub telefonicznie. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, ich edytowania i wycofania zgody w każdej chwili.

  Cel szkolenia

  Celem kursu jest uzyskanie wiedzy oraz przygotowanie uczestników do wykonywania podstawowych prac związanych z obsługą i eksploatacją akumulatorów hydraulicznych w maszynach i urządzeniach.

  Program szkolenia

  • Rodzaje i typy akumulatorów różnych producentów.
  • Zasady działania i funkcje akumulatorów hydraulicznych.
  • Zajęcia praktyczne u organizatora –  na urządzeniach Licencjonowanego Centrum Szkoleniowego Bosch Rexroth – Zasady działania i funkcje akumulatorów hydraulicznych.
  • Obsługa i eksploatacja układów hydraulicznych z zastosowaniem akumulatorów na stanowisku hydraulicznym.
  • Zajęcia praktyczne u organizatora –  na urządzeniach Licencjonowanego Centrum Szkoleniowego Bosch Rexroth – Obsługa i eksploatacja układów hydraulicznych z zastosowaniem akumulatorów na stanowisku hydraulicznym.
  • Zajęcia praktyczne u organizatora –  Diagnozowanie i wykrywanie usterek oraz umiejętności posługiwania się przyrządami pomiarowymi przy obsłudze i regulacji akumulatorów hydraulicznych.
  • Zajęcia praktyczne u organizatora – Napełnianie, ładowanie akumulatorów hydraulicznych.
  • Zasady BHP przy obsłudze i eksploatacji akumulatorów hydraulicznych.
  • Egzamin wewnętrzny u organizatora (egzamin pisemny test)

  Warunki uczestnictwa

  Kurs przeznaczony jest dla osób, które:

  • posiadają wykształcenie minimum zawodowe,
  • posiadają praktykę min 6 m-cy przy obsłudze i naprawie maszyn oraz urządzeń hydraulicznych

  Organizacja zajęć

  Kurs realizowany jest w ciągu 1 dnia roboczego – 3 godzin zajęć teoretycznych i 5 godzin zajęć praktycznych na urządzeniach Licencjonowanego Centrum Szkoleniowego Bosch Rexroth lub u producentów maszyn i urządzeń hydraulicznych

  Egzaminy i dokumenty końcowe

  Sprawdzenie efektów nauczania dokonywane jest przez przeprowadzenie egzaminu z części teoretycznej w postaci testu jednokrotnego wyboru.
  Po ukończeniu kursu słuchacze otrzymują zaświadczenie wg obowiązującego wzoru MEN.

  Korzyści ze szkolenia

  Będziesz przygotowany do objęcia nowych obowiązków związanych z wykonywaniem prac związanych z obsługą i eksploatacją akumulatorów hydraulicznych w maszynach i urządzeniach.

  Nabędziesz umiejętności, dzięki którym będziesz potrafił diagnozować i wykrywać usterki w akumulatorach, posługiwać się przyrządami przy ich regulacji i obsłudze.

  Na twoje pytania związane z programem kursu w trakcie zajęć odpowiedzą osoby posiadające aktualną wiedzę i długoletnią praktykę.

  Kurs przeznaczony jest dla osób, które zgodnie ze swoim zakresem obowiązków będą diagnozować i wykrywać usterki w akumulatorach oraz posługiwać się przyrządami przy ich regulacji i obsłudze. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra z bogatym doświadczeniem praktycznym. Kurs prowadzony jest w formie wykładów z omówieniem przypadków występujących w środowisku pracy. Zajęcia praktyczne realizowane są w odpowiednio wyposażonej i przygotowanej pracowni hydrauliki siłowej na urządzeniach Licencjonowanego Centrum Szkoleniowego Bosch Rexroth lub u producentów maszyn i urządzeń hydraulicznych.

  Potrzebujesz przeszkolić więcej osób? Zobacz naszą ofertę szkoleń dedykowanych
  Jeżeli chcesz przeszkolić więcej osób – skontaktuj się z nami: dostosujemy program i organizację szkolenia do Twoich potrzeb.

  Data od do
  Nazwa szkolenia
  Osoba kontaktowa
  Terminy zostaną wyznaczone w najbliższym czasie