Szkolenie „Rozmowy o sobie językiem klocków”

W czwartek 5 października 2023r. służby szkoleniowe kilkunastu przedsiębiorstw naszego regionu spotkały się na zorganizowanym przez Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr szkoleniu „Rozmowy o sobie językiem klocków” prowadzonym metodą Lego Serious Play.

Celem szkolenia było podniesienie kompetencji w zakresie:

  • umiejętności komunikacyjnych
  • szybkiego i efektywnego rozwiązywania złożonych problemów
  • zwiększenia wydajności i innowacyjności w organizacji
  • podniesienia stopnia zaangażowania członków w zespole
Szkolenie klocki

Jednocześnie uczestnicy zapoznali się z nową metodologią szkolenia oraz zespołowego rozwiązywania problemów. LEGO® SERIOUS PLAY® to niekonwencjonalny proces mający na celu zwiększenie innowacyjności i wydajności firmy. Jej istotą jest rozwiązywanie złożonych problemów przez budowanie modeli z klocków LEGO. Metafory wyrażane za pomocą modeli stanowią podstawę do dyskusji grupowych, pozwalają dzielić się wiedzą, rozwijają kreatywne myślenie i pomagają znajdować wyjątkowe rozwiązania.

Proces ten pomaga pogłębić zrozumienie, zwiększyć przenikliwość i stworzyć więź między osobami w grupie, które wspólnie się „bawią”.

Metodologia umożliwia swobodną wymianę szczerych opinii.

Budowanie rzeczywistych modeli pozwala uczestniczyć w dyskusjach bez obawy o to, że obrazi się czyjeś uczucia.

Zajęcia w formie treningu poprowadzili Dominik Piotrowski oraz Beata Kucejko-Pełka.

Szkolenie – rozmowa z wykorzystaniem klocków okazało się nie tylko wspaniałą zabawą, ale również angażującym i poruszającym ważne treści dialogiem. Uczestników zaskoczył fakt, jak bardzo na serio można rozmawiać nawet o trudnych sprawach nie tracąc przy tym uśmiechu i wzajemnej życzliwości.

Organizacja szkolenia była elementem obchodów 30-lecia spółki Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie. Za wszystkie dobre słowa i życzenia skierowane pod naszym adresem w trakcie spotkania serdecznie dziękujemy. Są one dla nas źródłem satysfakcji i radości, a jednocześnie zobowiązaniem do ciągłego podnoszenia jakości naszych usług.

Wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za wspólny udział w treningu.