BCU Górnictwa Rud 4.0 już istnieje!

Z satysfakcją informujemy, że BCU Górnictwa Rud 4.0 powstało! Zostało wpisane do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Starostę Lubińskiego w dniu 22 grudnia 2023.

Jeszcze trudno nam uwierzyć w ten sukces. To był horrendalny wysiłek.  Jak zwykle sukces przyszedł tak dzięki ciężkiej pracy, jak i życzliwości oraz rzetelności ludzi wokół nas. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas na tej pionierskiej ścieżce wspierali, czy to merytorycznie, czy duchowo.

Razem z nami gratulacje przyjmują partnerzy tego projektu: KGHM Polska Miedź, Górnicza Izba Przemysłowo – Handlowa oraz Związek Pracodawców Polska Miedź.

Powoli  zaczynamy już myśleć o uroczystym otwarciu! Planujemy je, jak również pierwsze szkolenia, na marzec zbliżającego się, 2024 roku. Dołożymy wszelkich starań by nowa placówka edukacyjna spełniła swoją rolę i była przydatna uczniom, studentom, nauczycielom i pracownikom związanym z górnictwem podziemnym i przeróbką rud metali i surowców mineralnych.

Wkrótce zaprosimy również na nową stronę internetową BCU Górnictwa Rud 4.0 na której znajdziecie wszystkie informacje o ofercie szkoleniowej i konferencyjnej, a także inne szczegóły dotyczące działalności naszego lubińskiego centrum umiejętności.