Uprawnienia SEP do 1kV – do czego uprawniają?

Na zdobycie Uprawnienia SEP do 1kV decyduje się coraz to więcej osób. Jednak zanim podejmie się takową decyzję, należy dokładnie dowiedzieć się, co tak właściwie dają uprawnienia SEP? Termin ten to nic innego, jak Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Jest to organizacja odpowiedzialna za tworzenie kursów elektrycznych. Zyskać uprawnienia SEP może praktycznie każdy – wystarczy spełnić narzucane wymagania.

Uprawnienia SEP do 1kV – do czego są potrzebne?

Termin SEP to dość często słyszany temat w branży elektrycznej. Są to niezbędne wymagania w procesie rekrutacji do takowej branży. Wiele firm poszukujących pracowników na stanowisko związane z elektryką, oczekuje od nich uprawnień SEP.

Uprawnienia te przydadzą się również w codziennym życiu. Warto wiedzieć, jak radzić sobie z usterkami elektrycznymi w domu. Kursy SEP są dobrym rozwiązaniem, jeżeli chce się poszerzyć swoje kwalifikacje, a takie uprawnienia będą szansą na objęcie konkretnego stanowiska czy zdobycie awansu.

Branża elektryczna – uprawnienia SEP są kluczowe

Uprawnienia SEP dzielą się na 3 grupy: uprawnienia elektryczne G1, uprawnienia energetyczne G2, uprawnienia gazowe G3. Mogą też polegać na eksploatacji lub dozorze instalacji czy urządzeń elektrycznych. Wybierając tego typu szkolenia SEP można mieć pewność, że w całkowicie legalny sposób będzie można wykonywać zawód elektryka. Uprawnienia SEP do 1kV określają więc specyficzne umiejętności, potwierdzone stosownym szkoleniem SEP.

Jednak przed wyborem danego rodzaju szkolenia, warto zapoznać się ze wszystkim, co jest z nim związane i zastanowić się, jaka wiedza będzie faktycznie potrzebna na konkretnym stanowisku. Dlatego przed wyborem idealnego dla siebie szkolenia, zrób dokładny research i dowiedz się o wszystkim, co Cię interesuje na temat uprawnień SEP.

SEP

Uprawienia SEP do 1kV – jak zdobyć?

Uprawienia elektryczne, jakie uzyskać można biorąc udział w szkoleniu, dotyczyć mogą prac związanych z obsługą, konserwacją, montażem lub remontami urządzeń, jak i prac kontrolno-pomiarowych i w sieciach elektroenergetycznych, przesyłających i zużywających energię elektryczną. Są nimi:

  • Prądotwórcze urządzenia, które są przyłączone do krajowej sieci elektroenergetycznej.
  • Instalacje i sieci o napięciu nie wyższym niż 1 kV.
  • Urządzenia elektrotermiczne.
  • Elektryczna sieć trakcyjna.
  • Zespoły prądotwórcze o mocy powyżej 50 kW.
  • Instalacje i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1 kV.
  • Urządzenia do elektrolizy.
  • Sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego.
  • Urządzenia elektryczne w wykonaniu przeciwwybuchowym.
  • Aparatura kontrolno-pomiarowa.

W jaki sposób uzyskać uprawnienia SEP?

Jest to bardzo prosty i szybki sposób. Należy zapisać się na kurs SEP, dzięki któremu otrzyma się niezbędną wiedzę, aby zdać końcowy egzamin i zacząć szukać pracy w tej branży. Kursy elektryczne SEP znajdziesz właśnie u nas! Przygotujemy Cię do tego, abyś w wzorowy sposób wykonywał pracę w branży elektrycznej.