Drukarnia Lubin – pełna gama możliwości

Wciąż istnieje ogromne zapotrzebowanie na rzeczywiste materiały reklamowe, wizytówki, katalogi, kalendarze, które pomagają w prowadzeniu biznesu, i które możemy wręczyć swoim klientom czy kontrahentom. Również pudełka pełnią funkcję narzędzia marketingowego i są eleganckim uzupełnieniem produktu.

Drukarnia

Drukarnia Lubin MCKK spełnia wysokie wymagania na rynku poligraficznym. Jej zaawansowany technologicznie park maszynowy umożliwia szybkie realizacje spersonalizowanych zamówień dla firm i klientów indywidualnych.

Drukarnia MCKK realizuje zamówienia w technologii offsetowej jak również na nowoczesnych maszynach cyfrowych, umożliwiających uzyskanie najlepszej jakości wydruku. Dodatkowo Drukarnia Lubin MCKK realizuje prace introligatorskie, co umożliwia pełną realizację usług drukarskich.

Drukarnia

Drukarnia Lubin – wydruk cyfrowy czy offsetowy?

Jeśli potrzebujesz zamówić w drukarni materiały promocyjne Twojej marki czy opakowanie dla twojego produktu – staniesz przed dylematem wyboru techniki wydruku. Jaka więc technika drukowania okaże się najbardziej korzystna i opłacalna w kontekście Twojej firmy i wybranego projektu?

Dynamiczny rozwój technologii w drukarniach spowodował spopularyzowanie różnych sposobów produkcji fizycznych materiałów drukowanych i pudełek. Każda z technologii charakteryzuje się innymi zaletami oraz kwestiami, które warto wziąć pod uwagę.

W zależności od rodzaju materiałów drukowanych w drukarni, takich jak wizytówki firmowe, katalogi, kalendarze czy pudełka, masz do wyboru dwie główne technologie: druk cyfrowy lub druk offsetowy. Poniżej wyjaśnimy Ci czym się różnią oraz wskażemy obszary, w których każda z tych metod sprawdzi się najlepiej.

Drukarnia

Druk offsetowy – kiedy warto wybrać do druku ?

Najważniejszą zasadą metody druku offsetowego jest wcześniejsze przygotowanie oraz naświetlanie matrycy nanoszonego obrazu. Naświetlanie płyt offsetowych wykonuje się oddzielnie dla każdego z głównych kolorów a następnie przenosi się farbę z matrycy na właściwy materiał. Zwykle jest to papier lub karton.

Proces ten nie tylko powoduje możliwość zastosowanie szerokiego spektrum kolorów specjalnych tzw. pantone zgodnych z międzynarodowym systemem kolorów, ale również umożliwia naniesienie obrazu na różne powierzchnie o dużej gramaturze i wysokiej sztywności stosowanych min. w produkcji opakowań. Dzięki tej technologii masz możliwość zamówienia w drukarni MCKK różnorodnych materiałów promocyjnych zamawianych w dużych ilościach, takich jak plakaty, kalendarze trójdzielne, pudełka czy gazetki reklamowe.

Drukarnia

Druk cyfrowy – top 5 przykładów wykorzystania

Druk cyfrowy w drukarni oparty jest na zasadach, które zapewne znasz z domowych sprzętów takich jak drukarki atramentowe czy laserowe. Obraz jest tworzony na podstawie danych przesyłanych bezpośrednio z komputera do maszyny drukującej. Specjalny cylinder światłoczuły,  w połączeniu z tonerem nanosi treści na podłoże, w tym przypadku najczęściej na papier lub inny nośnik o dostatecznej giętkości.

Druk cyfrowy z pewnością jest korzystniejszy gdy potrzebujemy go bardzo szybko w mniejszym nakładzie lub druki są spersonalizowane. Najczęściej zamawiane materiały w tej technologii to:

  1. Wizytówki
  2. Ulotki
  3. Koperty z nadrukiem
  4. Naklejki
  5. Zaproszenia

Druk cyfrowy czy offsetowy – najważniejsze różnice

Cechami, która w pierwszej kolejności odróżniają od siebie powyższe metody, to proces tworzenia obrazu na nośniku oraz nakłady jakie chcemy drukować. Nakład to ważny czynnik który powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej techniki. Aspekt opłacalności wydruków w odniesieniu do planowanego nakładu ma podstawy związane z przygotowaniem do druku (bardziej w przypadku druku offsetowego). Z uwagi na swoją specyfikę oraz niezbędne przygotowania druk offsetowy nie jest korzystnym rozwiązaniem, w przypadku mniejszych realizacji o niższym nakładzie. Jednakże, jednostkowy koszt pojedynczego wydruku znacząco maleje w miarę wzrastania ilości drukowanych pudełek, plakatów czy ulotek. Liczy się więc skala przedsięwzięcia. Metoda cyfrowa pozwala z kolei na stosunkowo tanie stworzenie spersonalizowanych kopii w niskim nakładzie. Krótko mówiąc, druk offsetowy to przede wszystkim duże nakłady jednego projektu, natomiast druk cyfrowy to zróżnicowane krótkie serie.

Kolejną różnicą, która w znacznym stopniu wpływa na zakres projektów, które warto zrealizować przy pomocy jednej z omawianych metod, jest proces przygotowań niezbędnych do rozpoczęcia produkcji. Druk offsetowy wiąże się z przygotowaniem unikalnych matryc dla każdej realizacji. Z tego powodu stworzenie pojedynczych próbek, jak i późniejsze zmiany w trakcie realizacji stają się wysoce nieopłacalne. W przypadku druku cyfrowego takich ograniczeń nie ma, projekty drukowane są z plików graficznych bezpośrednio z komputera.

Drukarnia

Na co się zdecydować – druk cyfrowy czy offsetowy ?

Jeśli potrzebujesz podjąć decyzję dotyczącą wyboru między drukiem offsetowym a cyfrowym kieruj się skalą (potrzebnym nakładem) oraz specyfiką zlecenia. Zarówno jedna, jak i druga metoda może służyć jako podstawa realizacji o bardzo wysokiej jakości, jednak podejmując decyzję warto przeanalizować indywidualne wymagania dotyczące Twojego projektu.

Pamiętaj, że koszty dotyczą nie tylko samej technologii wydruku – liczy się także wybrany materiał jak i logistyka, czyli dostawa Twojego zamówienia. Wiedz, że zawsze chętnie doradzimy Ci, które z rozwiązań będzie dla Ciebie najkorzystniejsze pod względem czasu i kosztu wykonania. Oferta drukarni obejmuje bardzo szeroki zakres realizacji i z pewnością znajdziesz w niej ciekawe propozycje

Drukarnia online – czy warto zamawiać w internecie ?

Drukarnia internetowa to wygodne rozwiązanie dla firm, które dysponują działami graficznymi, które przygotują odpowiednie projekty. W większości drukarni online, firma zamawiająca ulotki czy wizytówki, musi mieć przygotowane gotowe pliki graficzne, które wgrywa poprzez odpowiednie formularze. Drukarnia online wymaga, aby przygotowany projekt był zgodny z wymogami pod wydruki – zarówno w zakresie rozdzielczości, wymiarów oraz kolorów oznaczonych wg standardu CMYK.

Błędny wybór systemu oznaczenia barw może spowodować, że projekt po wydrukowaniu w drukarni będzie się mocno różnił od realizacji. Pamiętaj więc, że wydruki cyfrowe jak i każde inne rodzaje druku wymagają użycia modelu CMYK. Jeśli Twój projekt ma służyć tylko do odczytu czy analizy z powierzchni monitora używaj modelu RGB. Zastosowanie plików graficznych z błędnym doborem przestrzeni barwnej, skutkuje niestety kiepską realizacją, co w najgorszym przypadku prowadzi do konieczności ponownego złożenia zamówienia i straty pieniędzy.

Jeśli więc, nie masz w swoim zespole osoby z odpowiednimi kompetencjami postaw na drukarnię MCKK, gdzie specjaliści w zakresie klasycznych i nowoczesnych technologii poligraficznych, przygotują odpowiedni dla Twojej firmy projekt.