Laboratorium układów pneumatycznych i elektropneumatycznych

Układy pneumatyczne

Laboratorium układów pneumatycznych MCKK posiada certyfikację Bosch Rexroth Training Center. Wyposażenie spełnia wymagania konieczne do realizacji podstawowych szkoleń z zakresu pneumatyki i elektropneumatyki, na profesjonalnym poziomie zgodnie z najwyższymi standardami CE Training Partner Bosch Rexroth.

Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr od 2022r. jest licencjonowanym partnerem Bosch Rexroth w obszarze prowadzenia szkoleń z zakresu hydrauliki siłowej i pneumatyki.

Box Rexroth

Laboratorium układów pneumatycznych i elektropneumatycznych MCKK przygotowane zostało w oparciu o podzespoły firmy Bosch Rexroth. Zajęcia w laboratorium pozwalają słuchaczom na zapoznanie się z budową i działaniem napędów oraz urządzeń pneumatycznych, diagnozowanie i wykrywanie usterek, wykonywanie pomiarów wielkości charakterystycznych, bezpieczne wykonywanie prac związanych z eksploatacją, konserwacją i naprawą instalacji pneumatycznych.

W przemyśle używa się sprężonego powietrza do napędu podzespołów maszyn i sprzętu oraz narzędzi. Stanowisko pneumatyczne pozwala poznać i zrozumieć zastosowanie sprężonego powietrza jako nośnika energii oraz jego wpływ na bezpieczeństwo pracy z układami pneumatycznymi i urządzeniami nieelektrycznymi.